Aktualności

Areszt dla 37-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Kryminalni z zamojskiej komendy w mieszkaniu 37-latka odnaleźli marihuanę, z której można byłoby wykonać prawie 400 porcji dilerskich. Odnaleźli tam również ponad 450 gramów mefedronu. Właściciel narkotyków usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i został tymczasowo aresztowany.

Kryminalni z zamojskiej Policji przypuszczali, że 37-letni mieszkaniec miasta może posiadać narkotyki. Weryfikując informację postanowili przeszukać jego mieszkanie. Nie pomylili się. W różnych pomieszczeniach domu odnaleźli substancje zabronione. 37-latek narkotyki przechowywał w plastikowych pojemnikach ukrytych w meblach oraz w lodówce. Łącznie kryminalni w mieszkaniu 37-latka odnaleźli i zabezpieczyli marihuanę, z której można byłoby wykonać prawie 400 porcji dilerskich tego narkotyku oraz ponad 450 gramów mefedronu. Znaleźli też elektroniczną wagę, przedmioty służące do uprawy konopi innych niż włókniste oraz gotówkę.

Odnalezione narkotyki i przedmioty policjanci zabezpieczyli i przewieźli do komendy. Ich właściciel został zatrzymany. Wczoraj przed obliczem prokuratora 37-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci suszu ziela konopi innych niż włókniste oraz substancji psychotropowej w postaci mefedronu. Sąd Rejonowy w Zamościu na wniosek śledczych postanowił tymczasowo aresztować podejrzanego na okres 3 miesięcy.

37-latka czeka surowa kara, w przeszłości był już karany za przestępstwa podobne, teraz więc odpowiada w warunkach recydywy.

Zgodnie z przepisami posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychoaktywnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło    

 

Powrót na górę strony