Aktualności

Jeden zatrzymany dzięki reakcji świadka, drugi wpadł podczas kontroli drogowej

Dzięki informacji otrzymanej od świadka policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę Renault, który jeździł po osiedlu przy ul. Lipskiej mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie też zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Peowiaków kierujący Nissanem. 46-latek w organizmie miał prawie 3 promile. Obaj nietrzeźwi kierujący za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

Wczoraj po godzinie 22:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że po osiedlu przy ulicy Lipskiej jeździ prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Porusza się Renault i wykonuje niebezpieczne manewry. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Funkcjonariusze zauważyli zaparkowany na środku drogi pojazd, który pasował do opisu podanego w zgłoszeniu. Na ich widok kierujący gwałtowanie ruszył. Policjanci natychmiast ruszyli za nim, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazali kierującemu zatrzymać się. Po kilku metrach kierowca Renault zareagował i zatrzymał auto.

Za kierownicą Renault siedział 30-letni mieszkaniec gminy Zamość. Przewoził 29-letniego pasażera. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali 30-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Natomiast kilka godzin wcześniej, o godzinie 16:15 na ulicy Peowiaków policjanci zamojskiego ruchu drogowego podjęli kontrolę drogową kierującego Nissanem. Powodem była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się kierujący tym pojazdem. W czasie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą Nissana 46-letni mieszkaniec Zamościa jechał bez zapiętych pasów i był kompletnie pijany. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 3 promile. 46-latek stracił już prawo jazdy. Przed sądem odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i wykroczenia drogowe, których się dopuścił.

Przypominamy, że przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów do 15 lat oraz obowiązkiem zapłaty na wskazany cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska –Bubiło  

Powrót na górę strony