Aktualności

Recydywista odpowie za włamanie do placówki oświatowej oraz kradzież telefonu

Zamojscy kryminalni zatrzymali 41-latka podejrzanego o kradzież wartego ponad 6000 zł telefonu oraz włamanie do placówki oświatowej na terenie Zamościa, gdzie łupem 41-latka padły laptopy i tablety o łącznej wartości ponad 7000 zł. Pracujący nad sprawami policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Podejrzany usłyszał zarzuty, odpowie w warunkach powrotu do przestępstwa.

Zgłoszenie o kradzieży telefonu wpłynęło do mundurowych w niedzielę. 27-latek zawiadomił, że z mieszkania zginął należący do niego wart ponad 6000 złotych telefon. Zgłaszający wyjaśnił, że wchodząc do mieszkania nie zamkną drzwi. Chwilę nieuwagi 27-latka wykorzystał złodziej i zabrał leżący na półce obok drzwi telefon. 

Ustaleniem okoliczności kradzieży oraz danych sprawcy zajęli się kryminalni. Już następnego dnia podejrzany o ten czyn mieszkaniec Zamościa został namierzony. Kryminalni zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie miasta. W należącej do niego torbie podróżnej odnaleźli też skradziony telefon. 41-latek trafił do policyjnej celi. 

Policjanci pracowali również nad ustaleniem sprawcy włamania do jednej z placówek oświatowych na terenie miasta. Miało ono miejsce w ostatni dzień października. Sprawca na parterze budynku wypchnął drzwi balkonowe, wszedł do jednej z sal i ukradł leżące na biurkach dwa laptopy oraz schowane w szufladzie dwa tablety o łącznej wartości 7200 złotych. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy i wykonane przez kryminalnych ustalenia wskazują na to, iż związek ze sprawą miał zatrzymany do kradzieży telefonu 41-latek.

Wczoraj (08.11) zatrzymany usłyszał zarzuty włamania do placówki oświatowej oraz kradzieży telefonu. Podejrzany złożył wyjaśnienia i w obliczu zgromadzonych przez policjantów dowodów przyznał się do obu przestępstw. Odpowie w warunkach recydywy, czeka go więc surowa kara.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10, a za kradzież cudzego mienia – 5 lat wiezienia.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony