Aktualności

Odpowiedzą za sprzedaż podrobionej odzieży

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze Służby Celno – Skarbowej zabezpieczyli łącznie blisko 200 sztuk odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm. Zatrzymali też dwie właścicielki towaru, które handlowały podrobioną odzieżą na giełdzie w miejscowości Mokre. Kobiety w wieku 64 i 32 lat za wprowadzenie do obrotu ubrań z podrobionymi znakami towarowymi odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zamojskiej komendy oraz funkcjonariusze IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej skontrolowali wczoraj stoiska na giełdzie w podzamojskiej miejscowości Mokre. Zatrzymali tam dwie obywatelki Bułgarii w wieku 64 i 32 lat, które oferowały do sprzedaży odzież z logo znanych, światowych marek. Kobiety na dwóch odrębnych stoiskach sprzedawały koszulki, bluzy i spodnie dresowe.

Okazało się, że towary te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich znaki zostały użyte bezprawnie. Funkcjonariusze na stoisku 64-latki zabezpieczyli 110 sztuk, a na stoisku handlowym 32-latki – prawie 90 sztuk, ubrań z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.  

Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego właścicielki poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. W świetle prawa nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Zgodnie z art. 305 ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

 

Powrót na górę strony