Aktualności

Kierujący BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekał i uderzył w słup energetyczny.

29-letni kierowca BMW zignorował policjantów i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w słup linii energetycznej. Jak się okazało 29-latek miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięte przez uprawniony organ uprawnienia do kierowania. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem.

Policjanci z Posterunku Policji w Łabuniach w sobotę około 21:00 w Wólce Łabuńskiej wydali kierującemu BMW polecenie do zatrzymania się do kontroli drogowej. Siedzący za kierownicą pojazdu młody mężczyzna najpierw zwolnił a później przyspieszył ignorując polecenie policjantów i z dużą prędkością odjechał w kierunku Łabuń.

Policjanci pojechali za nim. Po przejechaniu kilkuset metrów zauważyli uszkodzone BMW na terenie pobliskiej posesji. Jak się okazało kierujący nim mężczyzna na łuku drogi pojechał prosto, wjechał w skarpę ziemi, następnie w ogrodzenie posesji i uderzył w słup linii energetycznej. Kiedy policjanci dojechali na miejsce zdarzenia w samochodzie nikogo nie było. Rozpoczęli wiec poszukiwania kierującego.

Właściciela BMW, który prawdopodobnie kierował pojazdem w czasie zdarzenia policjanci odnaleźli w miejscu zamieszkania. 29-latek z gminy Komarów – Osada posiadał niegroźne obrażenia ciała, które wskazywały na to iż uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz decyzję właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania. Dodatkowo znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. 29-latek został zatrzymany. Przed osadzeniem w policyjnym areszcie wykonano z jego udziałem badanie retrospektywne. Wynik badania wskaże stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny w czasie zdarzenia.

Dzisiaj 29-latek usłyszy zarzuty złamania sądowego zakazu oraz kierowania pojazdem po wydaniu decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Odpowie również za to, że w celu uniknięcia kontroli nie zastosował się do sygnału policjanta nakazującego zatrzymanie pojazdu oraz popełnienie innych wykroczeń drogowych.  

Przestępstwo złamania sądowego zakazu zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Na dwa lata wiezienia sąd może skazać natomiast za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło  

Powrót na górę strony