Aktualności

Areszt za liczne kradzieże sklepowe

Wkrótce przed sądem odpowiedzą 25 i 48-latka, które dokonały kradzieży artykułów spożywczo – przemysłowych w pięciu sklepach na terenie Zamościa. Zabierany przez nie z półek towar to głównie markowe kawy i kapsułki do zmywarek. Wartość utraconego mienia oszacowano na ponad 6 500 złotych. Podejrzane usłyszały już zarzuty kradzieży i na mocy sądowego postanowienia na trzy miesiące trafiły do aresztu.

We wtorek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zamościu otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów spożywczych na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że dwie kobiety dokonały kradzieży kilkunastu opakowań kaw różnych marek o łącznej wartości prawie 1500 złotych. 25 i 48-latka, bez stałego miejsca pobytu, zostały ujęte podczas próby opuszczenia placówki handlowej i przekazane interweniującym policjantom. Obie trafiły do policyjnego aresztu.

Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że kobiety mają związek z kradzieżami w innych zamojskich sklepach tej samej sieci handlowej. Ich sposób działania za każdym razem był podobny. Wchodziły na teren sklepu, obie miały wózki na zakupy oraz zawieszone na nich dwie torby. Podchodziły do regałów skąd zabierały artykuły spożywczo – przemysłowe, głównie markowe kawy oraz kapsułki do zmywarek. Towar pakowały do toreb a następnie przechodziły linię kas nie płacąc za produkty. Działając wspólnie i w porozumieniu w podobny sposób w ciągu jednego dnia dokonały kradzieży towaru w kilku sklepach na terenie Zamościa na łączną kwotę ponad 6 500 złotych.  

Ostatecznie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 25 i 48-latka usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży w pięciu sklepach spożywczych na terenie Zamościa. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzane wspólnie kradły sklepowy asortyment również w innych miastach na terenie kraju. Za co też usłyszą zarzuty i odpowiedzą przed sądem. Do rozprawy będą przebywały w areszcie. Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się, bowiem do wniosku śledczych i postanowił tymczasowo aresztować podejrzane na okres trzech miesięcy. Kobietom grozi nawet do 5 lat więzienia.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony