Aktualności

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia drogowego

Kierujący Volkswagenem, 22-latek z gm. Szczebrzeszyn wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na DK-74 nie ustąpił pierwszeństwa kierującej Mitsubishi i doprowadził do zderzenia samochodów. Do szpitala została przewieziona 46-latka, która kierowała Mitsubishi. Wyjaśniamy dokładne okoliczności zdarzenia.

Dzisiaj minutę po godzinie 3 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wielącza. Natychmiast skierował tam policjantów ze Szczebrzeszyna, którzy wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Z ich ustaleń wynika, że kierująca Mitsubishi poruszała się drogą krajową numer 74 od strony Szczebrzeszyna w kierunku Zamościa.

Przejeżdżając przez Wielączę nagle z drogi podporządkowanej tuż przed jej pojazd wyjechał kierujący Volkswagenem. 46-latka ze Szczebrzeszyna, która kierowała Mitsubishi nie zdążyła zareagować. Golf uderzył w jej pojazd.

Po zderzeniu samochody przemieściły się na pobocze, mitsubishi dodatkowo uderzyło w ogrodzenie posesji, a volkswagen w barierki ochronne zatrzymując się w przydrożnym rowie.

46-latkę załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala.

Volkswagenem kierował 22-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn, jemu nic się nie stało.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe, policjanci, medycy oraz strażacy ze Szczebrzeszyna i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedzieliskach.

Wyjaśniamy dokładne okoliczności zdarzenia i apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony