Aktualności

Niezadowolony z przebiegu kontroli drogowej rowerzysta znieważył funkcjonariuszy Policji

56-letni mieszkaniec gminy Adamów, niezadowolony z przyczyny i przebiegu kontroli drogowej, znieważył funkcjonariuszy Policji. Poniesie on również odpowiedzialność za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia rowerów. Od wyników pobranej od niego do badań krwi zależy, czy odpowie też za kierowanie pojazdem rowerowym pod wpływem alkoholu.

Styl jazdy jadącego po chodniku bez wymaganego przepisami oświetlenia rowerzysty zwrócił uwagę funkcjonariuszy zamojskiej Policji, którzy w tym czasie patrolowali miejscowość Wólka Wieprzecka. Przyczyna kontroli drogowej i jej dalszy przebieg wywołały niezadowolenie mężczyzny, który początkowo nie chciał się wylegitymować. Po potwierdzeniu jego tożsamości mundurowi ustalili, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia rowerów.

W trakcie kontroli policjanci potwierdzili również, przy użyciu urządzenia do wstępnego sprawdzenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, że cyklista jest pod jego działaniem. 56-latek z gminy Adamów odmówił jednak poddania się badaniu, które dokładnie wskazałoby jego stężenie. Wówczas narastające niezadowolenie z przeprowadzanych z jego udziałem czynności skierował na funkcjonariuszy używając wobec nich słów obraźliwych.

56-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów rowerowych oraz zarzut znieważenia policjantów. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi. Od wyników pobranej od niego do badań krwi zależy, czy odpowie też za jazdę rowerem pod działaniem alkoholu.

 

aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

Powrót na górę strony