Aktualności

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nieliszu uratowali mężczyznę, który wyszedł z domu informując rodzinę, że odbierze sobie życie. Dzięki natychmiastowej reakcji policjanci odnaleźli mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Natychmiast zdjęli pętlę z jego szyi i rozpoczęli resuscytację. Trafił do szpitala, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku funkcjonariusze interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym mieszkańca powiatu zamojskiego, który znajdował się w złym stanie emocjonalnym i opuścił dom twierdząc, że odbierze sobie życie. Niewątpliwie w tej sytuacji najważniejszy był czas i skuteczne działania zarówno służby dyżurnej, jak też policjantów skierowanych do obsługi tego zdarzenia.

Mężczyzna został odnaleziony nad rzeką Łabuńką w Zamościu przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Nieliszu. Okoliczności jego odnalezienia były jednak dramatyczne. Na szyi miał już zaciśniętą pętlę z paska, który przymocowany był do metalowej barierki.

Policjanci natychmiast odcięli pasek i zdjęli pętlę z szyi mężczyzny. Niestety w tamtym czasie nie dawał on już oznak życia. Rozpoczęli więc resuscytację krążeniowo-oddechową, dzięki czemu przywrócili jego funkcje życiowe. Dalszej pomocy udzielali już wezwani na miejsce członkowie zespołu ratownictwa medycznego, którzy przetransportowali mężczyznę do szpitala.

Pamiętajmy, że w trudnej sytuacji życiowej nie należy się wstydzić prosić o pomoc. Przy zachowaniu anonimowości można skorzystać ze wsparcia specjalistów całodobowo, 7 dni w tygodniu, pod numerami telefonów zaufania:


- 116 123 Kryzysowy Telefon Zaufania
- 800 702 222 Telefoniczne Centrum Wsparcia                                                      
- 800 120 002 Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Pomocy Rodzinie – Niebieska Linia
 

aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

Powrót na górę strony