Aktualności

41-latka straciła panowanie nad pojazdem na oblodzonej drodze

41-latka z powiatu tomaszowskiego nie dostosowała prędkości do panujących warunków. Na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście po udzielonej na miejscu kobiecie i jej dziecku pomocy medycznej, nie wymagali oni dalszej hospitalizacji. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności w czasie zimowych podróży. Na oblodzonej jezdni o wiele trudniej zapanować nad pojazdem, co może skutkować tragicznymi w skutkach zdarzeniami.

Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do zdarzenia drogowego w Ruszowie w gminie Łabunie. 41-letnia kierująca samochodem marki Skoda jadąc drogą powiatową od strony miejscowości Wierzbie w kierunku Łabuń, nie dostosowała prędkości do panujących warunków. Na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie jej pojazd przewrócił się na lewy bok. 41-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego podróżowała wraz z małoletnim dzieckiem. Udało im się o własnych siłach opuścić pojazd. Wówczas zauważyli ich przejeżdżający w pobliżu miejsca zdarzenia policjanci z miejscowego posterunku Policji, którzy zaopiekowali się nimi do czasu przyjazdu karetki. Uczestnicy zdarzenia, po udzielonej im na miejscu przez ratowników medycznych pomocy, nie wymagali hospitalizacji.

W działaniach brali również strażacy, którzy zabezpieczyli skodę przed dalszym stoczeniem się do rowu a następnie pomagali ją z niego wyciągnąć. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierująca była trzeźwa. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym.

W okresie zimowym kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność i pamiętać, że drogi mogą być oblodzone. Śliska nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania i uniemożliwia właściwe wykonanie manewrów przez kierującego, dlatego niezachowanie ostrożności i niedostosowanie prędkości do panujących warunków jest wówczas najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

 

aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

Powrót na górę strony