Aktualności

Śmiertelny wypadek na DW-843

Data publikacji 06.02.2024

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj w miejscowości Zrąb w gm. Skierbieszów na DW-843. 18-letni kierujący Citroenem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Wszystkie osoby, które znajdowały się w pojeździe trafiły do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarła 56-letnia pasażerka, a 64-latek znajduje się w ciężkim stanie.

Wczoraj przed godziną 15:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał z Centrum Powiadamiania Ratunkowego informację o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 843 w miejscowości Zrąb w gminie Skierbieszów. Z treści zgłoszenia wynikało również, że samochód, który brał udział w zdarzeniu – uderzył w drzewo i są osoby poszkodowane.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 18-letni mieszkaniec gminy Zamość podróżował samochodem marki Citroen wraz z dwojgiem pasażerów w kierunku Skierbieszowa. Na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Do wypadku doszło w poza obszarem zabudowanym. W tym czasie nawierzchnia jezdni była śliska z powodu opadów deszczu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Uczestnicy zdarzenia byli zakleszczeni w pojeździe. Pomocy w ich uwolnieniu udzielali strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Zaraz po tym wszyscy zostali przetransportowani do szpitala. Niestety z powodu odniesionych obrażeń życia 56-letniej pasażerki nie udało się uratować. Zmarła w szpitalu. 64-latek, który również podróżował w Citroenie znajduje się w ciężkim stanie.

Służby pracowały na miejscu przez kilka godzin. Czynności realizowane przez policjantów nadzorował prokurator. W tym czasie droga była nieprzejezdna, a osoby, które w godzinach popołudniowych poruszały się drogą wojewódzką numer 843 w stronę miejscowości Zrąb były kierowane na objazdy.

aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

  • miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Zrąb, uszkodzony w wyniku wypadku samochód Citroen, na drodze stoi samochód staraży pożarnej
  • miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Zrąb, uszkodzony samochód Citroen, który rozbił się o drzewo
  • miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Zrąb, uszkodzony pojazd Citroen, w tle widać radiowóz policyjny
Powrót na górę strony