Aktualności

Czołowe zderzenie osobówki z busem w Jarosławcu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę przed południem w miejscowości Jarosławiec. 61-letni kierujący Citroenem nie dostosował prędkości do panujących warunków. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z busem jadącym w kierunku Hrubieszowa. Do szpitala trafili obaj kierowcy oraz pasażerowie podróżujący busem. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń.

W sobotę przed południem dyżurny zamojskiej komendy za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem osobowego busa i samochodu marki Citroen, do którego doszło w miejscowości Jarosławiec. We wskazany w zgłoszeniu rejon natychmiast skierował policjantów.

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków przez 61-letniego mieszkańca Zamościa, który podróżował Citroenem drogą wojewódzką numer 74. Na łuku drogi mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym w kierunku Hrubieszowa busem. Busem marki Renault kierował 36-latek z gminy Sitno. Przewoził trojkę pasażerów.

Uczestnikom zdarzenia została udzielona pomoc medyczna. Do szpitala trafili obaj kierowcy oraz pasażerowie podróżujący busem. Na szczęście nie odnieśli obrażeń. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że zarówno 61-latek z Citroena, jak też kierujący Renault byli trzeźwi.

Oprócz funkcjonariuszy, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia, czynności realizowali również policjanci wchodzący w skład grupy dochodzeniowo-śledczej. W działaniach brali także udział strażacy. W tym czasie droga wojewódzka była nieprzejezdna, a kierowcy musieli korzystać ze zorganizowanych objazdów. Dopiero po zakończeniu przez służby wszystkich czynności ruch na drodze został przywrócony.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Zbyt duża prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Przypominamy, że kierujący pojazdem jest zobowiązany poruszać się z prędkością zapewniającą mu panowanie nad pojazdem. Ważne jest aby prędkość była dostosowana do warunków panujących na drodze, z uwzględnieniem rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, warunków atmosferycznych, czy natężenia ruchu.

 

aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

Powrót na górę strony