Aktualności

Za „przysługę” odpowie przed Sądem

Policjanci z zamojskiej komendy dbając o bezpieczeństwo na naszych drogach zwracają uwagę na niewłaściwe zachowania kierujących pojazdami i sprawdzają ich stan trzeźwości. Od soboty zatrzymali 5 nietrzeźwych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. 54-latka z Zamościa, która miała ponad promil dodatkowo zlekceważyła obowiązujący ją do 2026 roku zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się, że podróżujący z nią partner, miał dożywotni zakaz i uznała, że jej zakaz nie jest tak istotny.

Wczoraj, dyżurny otrzymał za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego informację o kierującej Hondą, która porusza się całą rozciągłością drogi i może być nietrzeźwa. We wskazany w zgłoszeniu rejon natychmiast skierował policjantów. Funkcjonariusze, jadący od strony Szczebrzeszyna pojazd, zauważyli na ulicy Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu i zatrzymali go do kontroli drogowej. Za kierownicą Hondy siedziała 54-letnia mieszkanka Zamościa. Kobieta znajdowała się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło ten fakt - w organizmie miała ponad promil. Ale to nie koniec przewinień kierującej. Mundurowi sprawdzili jej dane w policyjnych systemach. Wówczas wyszło też na jaw, że posiada ona sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący do 2026 roku.

Mieszkanka Zamościa wyjaśniając okoliczności swojego nieodpowiedzialnego zachowania tłumaczyła policjantom, że zgodziła się kierować Hondą, ponieważ narzeczonego, z którym podróżowała, obowiązuje dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Uznała, że jej zakaz jest mniej ważny. Teraz za tę przysługę poniesie surowe konsekwencje. Odpowie zarówno za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, jak też naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci z zamojskiej komendy dbając o bezpieczeństwo na naszych drogach zwracają uwagę na niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego. Sprawdzają również stan trzeźwości kierujących. Mimo naszych apeli o trzeźwość za kierownicą, od soboty funkcjonariusze zatrzymali 5 nieodpowiedzialnych kierowców „na podwójnym gazie”. Wszyscy poniosą odpowiedzialność przed Sądem. Pamiętajmy jednak, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu pogarsza koncentracje, spowalnia reakcje na sytuacje, jakie mogą pojawić się na drodze i powoduje błędną ocenę odległości i szybkości pojazdu. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy życiem swoim i życiem innych uczestników ruchu drogowego.

aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

Powrót na górę strony