Aktualności

34-latek wpadł z narkotykami

Policjanci z Posterunku Policji w Zwierzyńcu zatrzymali 34-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Susz roślinny o charakterystycznym wyglądzie i zapachu ujawnili też podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli susz, z którego można byłoby wykonać około 200 porcji dileskich. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Został objęty policyjnym dozorem.

W sobotę na terenie jednej z miejscowości w gminie Zwierzyniec policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali 34-letniego mężczyznę. Zanim doszło do zatrzymania spłoszony widokiem funkcjonariuszy podjął on próbę ucieczki. Ewidentnie obawiał się spotkania z policjantami. Ci zaś mieli swoje podejrzenia na temat przyczyny jego nerwowej reakcji. Przypuszczenia te potwierdziły się. Zatrzymany mężczyzna posiadał przy sobie susz roślinny o charakterystycznym wyglądzie i zapachu.

W trakcie dalszych czynności, podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze również ujawnili marihuanę. Łącznie zabezpieczyli narkotyki w ilości odpowiadającej około 200 porcjom dilerskim. 34-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec został zatrzymany. W czasie, gdy przebywał w policyjnym areszcie, policjanci gromadzili dokumentację, na podstawie której później wykonywane były czynności procesowe z jego udziałem. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Został on objęty policyjnym dozorem.

Posiadanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku typu kwalifikowanego, dotyczącego posiadania znacznej ich ilości, kara może wzrosnąć nawet do 10 lat.

aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

 

Powrót na górę strony