Aktualności

Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zamojskiej komendy wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, do którego doszło na terenie Zamościa. Sprawcy pobili 24-latka i zabrali należące do niego pieniądze w kwocie około 1000 zł. Obaj usłyszeli zarzuty rozboju i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

O pobiciu młodego mężczyzny policjanci z Zamościa dowiedzieli się w niedzielę rano. Poinformował o tym mieszkaniec miasta, do którego na posesję przyszedł pobity mężczyzna.

Oficer dyżurny natychmiast skierował tam patrole. Z relacji 24-letniego pokrzywdzonego wynikało, że w nocy jeździł ulicami Zamościa i okolic wspólnie ze znajomym i dwoma innymi mężczyznami, których nie znał. W tym czasie spożywali alkohol. W pewnej chwili jeden z nich poprosił pokrzywdzonego o pożyczenie 200 złotych. 24-latek stanowczo odmówił, co nie spodobało się mężczyźnie. Kiedy zatrzymali się w ustronnym miejscu mężczyzna ponownie zażądał od 24-latka pieniędzy. Kiedy kolejny raz usłyszał odmowę stał się agresywny, kilkakrotnie uderzył 24-latka w okolice głowy, później wyciągnął go z samochodu i kopał po całym ciele. Do agresora dołączył kierowca auta, który również zadawał uderzenia pokrzywdzonemu. Później jeden z napastników przytrzymał 24-latka a drugi w tym czasie wyjął z jego portfela pieniądze w kwocie około 1000 złotych. Po zdarzeniu agresorzy odjechali. Natomiast pokrzywdzony poszedł do pobliskiego domu i poprosił właściciela o wezwanie pomocy.

Kryminalni natychmiast zaczęli zbierać szczegółowe informacje na temat zdarzenia oraz rysopisu sprawców. Po tym wytypowali podejrzanych. Jednego z nich, 28-letniego mieszkańca Zamościa, zatrzymali kilka godzin po zgłoszeniu zdarzenia. Drugiego, 31-latka z gminy Zamość – następnego dnia. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

We wtorek prokurator na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego przedstawił podejrzanym zarzuty rozboju. Oskarżyciel, popierając wniosek policjantów postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące.

Za rozbój grozi kara do 15 lat więzienia.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony