Aktualności

Zderzenie osobówki z łosiem

Wczoraj w miejscowości Karp w gminie Sitno, kierujący Dacią jadąc drogą krajową numer 74 uderzył w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię. Na szczęście 65-letni kierowca auta nie odniósł obrażeń. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach, gdzie dzikie zwierzęta mogą przekraczać jezdnię!

Wczoraj około godziny 18:30 oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Karp w gminie Sitno doszło do zderzenia pojazdu osobowego z łosiem. Natychmiast skierował tam policjantów z Posterunku Policji w Skierbieszowie. Jak ustalili mundurowi, kierujący pojazdem marki Dacia, 65-letni mieszkaniec Zamościa, jadąc drogą krajową uderzył w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię. W wyniku zderzenia zwierzę padło na jezdnię. Kierujący pojazdem nie potrzebował pomocy medycznej, podróżował sam, był trzeźwy. 

Apelujemy o ostrożność na drodze. Kiedy zbliżamy się do terenów leśnych czy odsłoniętych pól, na drogę może nagle wybiec dziko żyjące zwierze. W takich miejscach zachowajmy szczególną ostrożność, zwolnijmy i bacznie obserwujmy pobocza drogi. Jadąc wolniej mamy możliwość szybkiej, odpowiedniej i bezpiecznej reakcji. Zwracajmy również uwagę na znaki ostrzegawcze, które informują nas o zagrożeniach.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony