Aktualności

Młody kierowca wjechał do rowu

18-letni kierowca Opla, który uprawnienia do kierowania zdobył niespełna dwa miesiące temu, w Suchowoli Kolonii, w gm. Adamów na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Razem z 18-latkiem podróżowali trzej pasażerowie. Dwaj trafili do szpitala. Na szczęście obrażenia, jakich doznali nie były groźne dla ich zdrowia. Dla młodego kierowcy kolizja zakończyła się mandatem karnym i punktami. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

W sobotę (30.03) w godzinach popołudniowych dyżurny zamojskiej jednostki policji z centrum powiadamiania ratunkowego otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Suchowola Kolonia, gdzie samochód wpadł do rowu. Natychmiast skierował tam policjantów, którzy na podstawie relacji świadków, śladów i uszkodzeń pojazdu ustalili przebieg zdarzenia.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący Oplem jechał od strony Suchowoli w kierunku Bożej Woli. Na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzał w przepust.

Kierującym Oplem był 18-letni mieszkaniec gminy Adamów, przewoził trzech pasażerów w wieku 19 i 22 lat. Dwóch uczestników zdarzenia wymagało pomocy medycznej. Załogi karetek pogotowia przewiozły ich do szpitala. Na szczęście okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami i otarciami naskórka nie odnieśli poważniejszych obrażeń.  

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny Opla z uwagi na powstałe w nim uszkodzenia.

Dla młodego kierowcy, który uprawnienia zdobył niespełna dwa miesiące temu, kolizja zakończyła się mandatem w wysokości 1500 złotych i 12 punktami karnymi.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na drodze. Pamiętając o tym stosujmy się do obowiązujących limitów prędkości. Kierując pojazdem miejmy również na uwadze natężenie ruchu, panujące na drodze warunki oraz własne umiejętności.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło  

Powrót na górę strony