Aktualności

Wzmożone działania „Brawura” na drogach powiatu zamojskiego

Od rana na terenie powiatu zamojskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pod nazwą „Brawura”. Kontrolują prędkość i stan trzeźwości kierujących, zwracają także uwagę na inne wykroczenia, zwłaszcza te, które najczęściej powodują tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Reagują na brawurowe i bezmyślne zachowania uczestników ruchu, którzy swoim nagannym postępowaniem stwarzają zagrożenie na drodze.

Dzisiaj na drogach województwa lubelskiego prowadzone są wzmożone działania pod nazwą „Brawura”. Od godziny 6:00 w działania zaangażowani są również policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach, zmniejszenie liczby wypadków, a także zminimalizowanie ich skutków. 

Policjanci zwracają uwagę na wszelkie wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, jednak w sposób szczególny skupiają się na kontrolowaniu prędkości i stanu trzeźwości kierujących. Reagują także na nieustępowanie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz wykroczenia pieszych, rowerzystów i kierujących hulajnogami elektrycznymi, jak też wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W zainteresowaniu mundurowych pozostają również kierujący, którzy uczestnicząc w wyścigach samochodowych stwarzając bezpośrednie zagrożenie na drogach.   

Od początku bieżącego roku do 11 kwietnia na terenie powiatu zamojskiego doszło do 11 wypadków, w których 3 osoby zginęło, a 11 zostało rannych. W ośmiu przypadkach przyczyną wypadków było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

Należy mieć świadomość, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty, jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni i w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu będziemy pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów kodeksu drogowego.

Reagujmy na lekkomyślność czy brawurę innych uczestników ruchu, o zauważonych nieprawidłowościach informujmy odpowiednie służby. Nie dawajmy przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony