Aktualności

Potrącenie cyklistki na przejeździe rowerowym

69-letnia cyklistka przejeżdżając przez przejazd pieszo – rowerowy została potrącona przez kierującą pojazdem marki Hyundai. Rowerzysta trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w Zamościu na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Sadową. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki i pojazdu marki Hyundai doszło wczoraj kilka minut po godzinie 13:00. Zdarzenie miało miejsce w Zamościu w rejonie skrzyżowania ulicy Piłsudskiego z ulicą Sadową. Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że cyklistka poruszała się ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż ulicy Piłsudskiego od strony ulicy Okrzei. Zbliżając się do skrzyżowania z ulicą Sadową zasygnalizowała manewr skrętu w lewo na przejazd pieszo – rowerowy w stronę ulicy Peowiaków. Widząc zatrzymującego się przed przejazdem kierowcę Renault, wjechała na przejazd.

Niestety jadąca lewym pasem kierująca pojazdem Hyundai nie zatrzymała się przed przejazdem, ominęła stojące Renault i wjechała na przejazd, po którym poruszała się cyklistka. Rower uderzył w karoserię pojazdu, 69-letnia mieszkanka Zamościa, która kierowała jednośladem upadła na jezdnię.

Załoga karetki pogotowia przewiozła cyklistkę do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że 69-latka, poza niegroźnymi dla jej zdrowia potłuczeniami, nie doznała poważniejszych obrażeń.

Pojazdem marki Hyundai kierowała 39-latka z Zamościa. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obie uczestniczki kolizji były trzeźwe.  

Na miejscu pracowali policyjni dochodzeniowy wraz z technikiem kryminalistyki. Wykonali oględziny miejsca i pojazdów, przesłuchali świadków.

Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia i apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Kierując samochodem zwracajmy uwagę na rowerzystów. Pamiętajmy, że znajdujący się na przejeździe dla rowerów cyklista ma pierwszeństwo przed samochodami.

Szczególną ostrożność na drodze powinni zachować także cykliści. Bo to właśnie ta grupa - niechronionych uczestników ruchu, do których należą rowerzyści i piesi, w zderzeniu z samochodem doznaje poważnych obrażeń. Przewidujmy zagrożenia, stosujmy się do znaków i przestrzegajmy prawa drogowego, ponieważ dzięki temu unikniemy tragedii.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

{PLAYER:241714}

 

Ujęcie z miejskiej kamery na którym widać moment potrącenia rowerzyski.

Powrót na górę strony