Aktualności

Zderzenie BMW i Audi w czasie manewru wyprzedzania

W miejscowości Karp na DK 74 kierujący BMW 25-latek wyprzedzając pojazdy uderzył w Audi, którego kierująca wykonywała manewr skrętu w lewo. Po zderzeniu samochodów do szpitala trafił kierowca BMW i 29-latka, która kierowała Audi. Apelujemy o ostrożność i przemyślane manewry na drodze.

Do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło dzisiaj około godziny 7:50 na prostym odcinku drogi krajowej numer 74 w miejscowości Karp w gminie Sitno.  

Na miejscu policjanci z zamojskiej komendy wstępnie ustalili, że kierujący poruszali się w kierunku Zamościa od strony Miączyna. Kierujący BMW wyprzedzał jadące przed nim dwa samochody. W tym czasie kierująca Audi jadąc w ciągu wyprzedzanych przez kierującego BMW pojazdów rozpoczęła manewr skrętu w lewo. Kiedy znajdowała się już na lewym pasie ruchu w jej samochód uderzył kierujący BMW. Kierowca BMW po zderzeniu z Audi zjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował.

Audi kierowała 29-letnia mieszkanka gminy Komarów Osada. BMW kierował 25-latek z gminy Miączyn.

Po zderzeniu samochodów zarówno 29-latka jak i kierujący BMW potrzebowali pomocy medycznej w warunkach szpitalnych. Załogi karetek pogotowia przewiozły ich do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że oboje kierujący byli trzeźwi.

W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby ruch w tym miejscu był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

Ustalamy dokładny przebieg zdarzenia i apelujemy o przemyślane manewry na drodze. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń, ktoś na drodze może stracić zdrowie, a nawet życie.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło 

Powrót na górę strony