Aktualności

Potrącenie 80-letniej rowerzystki w Zwierzyńcu

80-letnia cyklistka wyjeżdżając z terenu szkoły przy ul. Partyzantów w Zwierzyńcu wjechała na jezdnię wprost przed nadjeżdżający pojazd marki Hyundai. Rowerzystka po uderzeniu w karoserię i szybę samochodu z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o ostrożność, bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów drogowych.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 15:00 na ulicy Partyzantów w Zwierzyńcu. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci ze Szczebrzeszyna oraz z Zamościa. Wykonali oględziny miejsca i pojazdów, przesłuchali też świadków. Na postawie tych czynności wstępnie ustalili, że cyklista prawdopodobnie poruszała się ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż ulicy Partyzantów. Nagle, korzystając z wjazdu na teren szkoły, zjechała na ulicę wprost przed jadącą drogą kierującą pojazdem marki Hyundai. Kierująca samochodem nie zdążyła zareagować, cyklistka uderzyła w karoserię i szybę auta. 

Rowerem kierowała 80-letnia mieszkanka Zwierzyńca. Upadając na jezdnię doznała obrażeń. Nieprzytomną cyklistkę załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala.

Samochodem kierowała 38-letnia mieszkanka gminy Józefów. Kobieta nie odniosła obrażeń.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obie uczestniczki wypadku były trzeźwe.  

Wyjaśniamy dokładny przebieg i okoliczności wypadku.

Apelujemy zarówno do kierujących samochodami, jak i do rowerzystów o ostrożność i skupienie uwagi na drodze. Nieprzestrzeganie przepisów, jak też lekkomyślność uczestników ruchu drogowego są przyczynami wypadków. Zachowajmy więc maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony