Aktualności

Pijany zasnął za kierownicą, obudzili go policjanci

52-latek kierował Volkswagenem mając w organizmie prawie 3 promile. W takim stanie poruszał się drogami gminy Nielisz, później zaparkował przed sklepem i … zasnął za kierownicą. Obudzili go policjanci. Pijany kierowca został zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu osoby, która w trosce o bezpieczeństwo na drodze zadzwoniła na numer alarmowy.

Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie, że na parking sklepu w jednej z miejscowości gminy Nielisz Volkswagenem przyjechał mężczyzna, który prawdopodobnie jest pijany.  

Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Na parkingu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który jak się okazało zgłosił interwencję. W rozmowie z nim ustalili, że widział jak kierujący Volkswagenem jedzie drogą a następnie zajeżdża na parking. Zachowanie kierującego świadczyło o tym, że może być pijany, dlatego też zgłaszający postanowił zadzwonić na numer alarmowy 112.

Na parkingu zaparkowany był również wskazany przez zgłaszającego volkswagen. W środku pojazdu za kierownicą spał mężczyzna. Obudzili go policjanci. Kierującym był 52-letni mieszkaniec gminy Nielisz. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

52-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, a volkswagen zabezpieczony na parkingu.

Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy, mężczyzna przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Reagowanie na nietrzeźwych kierujących ma bardzo duży wpływ na poziom bezpieczeństwa na naszych drogach. Postawa osób, które czując współodpowiedzialność za zdrowie i życie innych uczestników ruchu informują służby ratunkowe o nieodpowiedzialnych kierowcach zasługuje na uznanie i godna jest naśladowania.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło  

 

Powrót na górę strony