Aktualności

Rozmowy z mieszkańcami o bezpieczeństwie. Debata społeczna w Krasnobrodzie

W Krasnobrodzie odbyła się debata społeczne z udziałem mieszkańców i policjantów. Poruszono tematy bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania, jak też bezpieczeństwa drogowego oraz współpracy mieszkańców z funkcjonariuszami w zakresie poprawy bezpieczeństwa i reagowania na wszelkie zakłócenia prawa.

Wczoraj, 23 maja w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyła się debata społeczna, w której uczestniczyli mieszkańcy miasta i gminy Krasnobród. Obecny był również Pan Kazimierz Misztal Burmistrz Krasnobrodu wraz z radnymi i pracownikami Urzędu Gminy oraz przedstawiciele krasnobrodzkich placówek oświatowych.

Debatę z mieszkańcami przeprowadzili policjanci z Zamościa komisarz Marcin Natoniewski – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło – oficer prasowy oraz młodszy aspirant Edyta Romaszko z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. W czasie rozmów z lokalną społecznością nie mogło zabraknąć miejscowych policjantów. Reprezentował ich Kierownik Posterunku Policji w Krasnobrodzie komisarz Piotr Obuchowski. 

Spotkanie miało za zadanie zacieśnianie współpracy policji ze społecznością lokalną, było także okazją do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy.

Ponadto, policjanci opisali słuchaczom sposoby działań oszustów, którzy działają w realnym świecie oraz w świecie wirtualnym. Uczestnikom debaty przybliżyli także sposób korzystania z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Mieszkańcy mieli okazję wysłuchać również informacji o stanie bezpieczeństwa na terenie gminy i miasta Krasnobrodu oraz o zaistniałych na tym terenie wypadkach drogowych, ich przyczynach i skutkach. Na sali zgromadziła się także młodzież, dlatego nie mogło zabraknąć tematów dotyczących nieletnich, między innymi związanych z ich odpowiedzialnością za czyny karalne. Z młodzieżą dyskutowano także na temat służby w policji oraz zasad doboru do naszej formacji. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania osób zainteresowanych policyjną służbą.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło 

Powrót na górę strony