Aktualności

Potrącenie rowerzysty na przejeździe dla rowerów

60-letni cyklista wjechał na przejazd rowerowy bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd m. Kia. Po uderzeniu w karoserię samochodu cyklista upadł na jezdnię doznając obrażeń. Mężczyzna trafił do szpitala. Do wypadku doszło w Zamościu na ul. Partyzantów. Zachowajmy ostrożność na drodze, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Do wypadku z udziałem cyklisty doszło w sobotę tuż przed godzina 10:00 w Zamościu na ulicy Partyzantów. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że cyklista poruszał się drogą dla rowerów jadąc od strony ulicy Peowiaków w kierunku ulicy Lwowskiej. Dojeżdżając do przejazdu dla rowerów nagle skręcił w lewo wjeżdżając na przejazd, gdzie prawym pasem jezdni, w tym samym kierunku poruszała się kierująca pojazdem marki Kia. Kierująca autem natychmiast zareagowała. Chcąc ominąć rowerzystę skręciła na przeciwny pas ruchu. Niestety nie zdołała uniknąć zderzenia, cyklista uderzył w auto i upadł na jezdnię.

60-letni mieszkaniec Zamościa, który kierował rowerem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Pojazdem marki Kia kierowała 73-latka z Zamościa.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi.  

Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że 60-latek wjeżdżając na przejazd dla rowerów nie sygnalizował wcześniej zamiaru skrętu, nie upewnił się także, czy do przejazdu nie zbliża się żaden pojazd.  

Apelujemy do kierowców i rowerzystów o zachowanie ostrożności na drogach. Jedni i drudzy, jako kierujący pojazdami, powinni zachować czujność i przewidywać zagrożenia, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. Rowerzysto, zanim wjedziesz na przejazd dla rowerów upewnij się, że kierujący samochodem zauważył cię i zdąży w odpowiednim momencie zatrzymać pojazd. Kierowco, ustąp pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe dla rowerów.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony