Aktualności

Nietrzeźwe rowerzystki podróżowały „krajówką”

Policjanci Posterunku Policji w Łabuniach podjęli czynności wobec dwóch rowerzystek poruszających się drogą K 17. Okazało się, że obie były nietrzeźwe. 34-latka miała prawe 2 promile w organizmie, a jej o trzy lata młodsza koleżanka – ponad promil. Przypominamy, że jazda rowerem w stanie nietrzeźwości jest bardzo niebezpieczna i może doprowadzić do tragedii, zagrożona jest też grzywną w wysokości nie niższej niż 2500 zł.

Policjanci z Posterunku Policji w Łabuńskich w niedzielną noc podczas patrolu miejscowości gminy zauważyli na drodze krajowej numer 17 dwie rowerzystki. Z uwagi na późną porę oraz poruszanie się przez cyklistki drogą, gdzie nawet w nocy występuje dość duży ruchu, mundurowi postanowili zatrzymać rowerzystki do kontroli drogowej.  

Jednym z rowerów kierowała 31-letnia mieszkanka gminy Łabunie, drugim jednośladem – 34-latka z Przeworska. W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od rowerzystek charakterystyczną woń alkoholu. Okazało się, że obie były nietrzeźwe. Starsza z cyklistek w organizmie miała prawie 2 promile, a młodsza ponad promil. 

Nietrzeźwym rowerzystkom policjanci z Łabuń zakazali dalszej jazdy, sporządzili również stosowną dokumentację. Teraz kobiety za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest grzywną w wysokości nie niższej niż 2500 złotych.  

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony