Aktualności

Policyjne działania „Prędkość” na drogach powiatu zamojskiego

Policjanci na terenie powiatu zamojskiego uczestniczyli wczoraj w działaniach pod nazwą „Prędkość”. Akcja ta skierowana była głównie przeciwko użytkownikom naszych dróg, którzy poruszają się z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze ujawnili ponad 180 kierujących, którzy naruszyli przepisy w związku ze zbyt szybką jazdą.

Wczoraj (01.07) policjanci zamojskiej „drogówki” prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Celem tych działań było przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Oprócz pomiaru prędkości policjanci sprawdzali, czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Kierujący mogli spodziewać się zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

W trakcie działań zamojscy policjanci skontrolowali blisko 200 pojazdów i ujawnili 185 wykroczeń, w tym aż 181 za zbyt szybką jazdę. Kierujący, którzy popełnili wykroczenia drogowe ponieśli konsekwencje prawne. Jeden z nich, 24-latek z gminy Krasnobród poza otrzymanym mandatem w wysokości 1500 złotych, na trzy miesiące pożegnał się również z uprawnieniami. Mężczyzna bowiem kierując BMW w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 108 km/h.  

Apelujemy o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze. Pamiętajmy też, że wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Zachowajmy wiec ostrożność i przestrzegajmy limitów prędkości.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony