Aktualności

Zdarzenie z udziałem 9-latka i kierującej osobówką

W Sitańcu 9-latek jadąc chodnikiem hulajnogą elektryczną uderzył w bok wyjeżdżającego z posesji samochodu. Po uderzeniu w karoserię auta upadł na chodnik. Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowała go do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniósł obrażeń. Apelujemy o ostrożność podczas włączania się do ruchu. Przypominamy też, że prawo zabrania dziecku w wieku do 10 lat kierowania hulajnogą elektryczną na drodze.

Zdarzenie z udziałem 9-latka kierującego hulajnogą elektryczną miało miejsce wczoraj około godziny 17:30. Doszło do niego w Sitańcu na chodniku biegnącym wzdłuż drogi krajowej numer 17. Pracujący tam policjanci wstępnie ustalili, że chłopiec jechał hulajnogą elektryczną chodnikiem w kierunku Zamościa. Natomiast kierująca pojazdem marki Kia wyjeżdżała z terenu posesji. W trakcie, gdy przednią częścią samochodu wyjechała na chodnik z prawej strony w bok auta uderzyła hulajnoga, którą poruszał się 9-latek. Dziecko odbiło się od pojazdu i upadło na chodnik.

 Zadysponowana do zdarzenia załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy medycznej małoletniemu, następnie 9-latek z gminy Zamość śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala celem wykonania szczegółowych badań. Po badaniach okazało się, że na szczęście w wyniku zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.  

Pojazdem kierowała 26-letnia mieszkanka gminy Komarów – Osada. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierująca była trzeźwa.

Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia i apelujemy o ostrożność podczas włączania się do ruchu. Przypominamy też, że zgodnie z prawem drogowym zabrania się dopuszczania dziecka w wieku do 10 lat do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. Natomiast w strefie zamieszkania dopuszcza się kierowanie hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego przez dziecko w wieku do 10 lat wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony