Aktualności

Tragiczny wypadek w czasie naprawy kombajnu. Nie żyje 55-latek

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w jednej z miejscowości gm. Skierbieszów. Po zakończonym remoncie kombajnu zbożowego 55-latek uruchomił maszynę. Kombajn niespodziewanie ruszył przygniatając mężczyznę do belki konstrukcyjnej wiaty garażowej. Niestety jego życia nie udało się uratować, zmarł na miejscu.

Wczoraj kilka minut po godzinie 11:00 dyżurny zamojskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości gminy Skierbieszów w czasie prac remontowych kombajnu zbożowego doszło do nieszczęśliwego wypadku. Wykonujący naprawę mężczyzna został przygnieciony przez maszynę. Natychmiast na zgłoszenie zareagowały służby ratunkowe.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że trzej mężczyźni w wieku 28, 47 i 55 lat w znajdującej się na prywatnej posesji wiacie garażowej naprawiali kombajn zbożowy i próbowali uruchomić maszynę po zimowej przerwie. W tym celu jeden z nich usiadł za kierownicę maszyny. Wtedy kombajn niespodziewanie ruszył i przejechał przez tylną ścianę wiaty, a belka konstrukcyjna przygniotła kierującego kombajnem 55-latka do korpusu maszyny.  

Mężczyźni, którzy pracowali z 55-latkiem natychmiast ruszyli mu z pomocą, dzwoniąc jednocześnie na numer alarmowy. Niestety życia współwłaściciela kombajnu nie udało się uratować. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia. 

Policjanci pod nadzorem będącego na miejscu prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zamościu, wykonali oględziny i sporządzili dokumentację fotograficzną, a także przesłuchali świadków. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem wykonania badań sekcyjnych.
W sprawie prowadzimy postępowanie, które pozwoli na wyjaśnienie przyczyn i dokładnych okoliczności tego tragicznego wypadku.
Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac remontowych maszyn rolniczych oraz prac w gospodarstwie. Rutyna i pośpiech mogą mieć tragiczne skutki. Uważajmy zwłaszcza podczas wykorzystywania w codziennych pracach urządzeń mechanicznych. Każdą czynność, nawet taką, która wykonywana była już wielokrotnie należy robić z należytą starannością, bez pośpiechu i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zwracajmy również uwagę na znajdujące się w pobliżu maszyn dzieci. Zawsze miejmy je w zasięgu wzroku, aby nie doszło do tragedii.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony