Aktualności

Poszukiwany w rękach policjantów

Policjanci z zamojskiej komendy zatrzymali poszukiwanego nakazem doprowadzenia do zakładu karnego 66-latka. Mężczyzna unikał odbycia zasądzonej kary za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz w zakładzie karnym spędzi 5 miesięcy.

W poniedziałkowy wieczór dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który wsiadł do auta i może odjechać. Zgłaszający wskazał, że zdarzenie miało miejsce na jednym z parkingów przy ulicy Wyszyńskiego.

Dyżurny natychmiast skierował tam policyjny patrol. Przy wskazanym w zgłoszeniu samochodzie stał mężczyzna, jego stan wskazywał, że znajdował się pod działaniem alkoholu. Wyjaśnił policjantom, że jego samochód stoi na tym parkingu już od dłuższego czasu. Nie zamierzał nigdzie jechać, a do auta przyszedł, aby zabrać znajdujące się w nim rzeczy. Policjanci potwierdzili wyjaśnienia 66-letniego mieszkańca Zamościa.

Jednak na tym interwencja się nie zakończyła. W czasie dalszych sprawdzeń w policyjnych systemach okazało się bowiem, że mężczyzna był poszukiwany. Sąd wydał wobec niego nakaz doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został skazany za przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wyznaczonym terminie dobrowolnie nie zgłosił się do aresztu.

66-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a wczoraj trafił do wskazanego przez sąd zakładu karnego.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony