Aktualności

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia z udziałem motocyklisty

Kierująca Citroenem wyjeżdżając z ul. Spadek nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się ul. Hrubieszowską motocykliście i doprowadziła do zderzenia pojazdów. Motocyklista trafił do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami i zadrapaniami 51-latek nie doznał poważniejszych obrażeń. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na skrzyżowaniach oraz stosowanie się do znaków mówiących o pierwszeństwie przejazdu.

Wczoraj około godziny 11:30 w Zamościu na ulicy Hrubieszowskiej doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: motocykl marki BMW oraz osobowy Citroen. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący motocyklem jechał ulicą Hrubieszowską od strony ronda Honorowych Dawców Krwi w kierunku ulicy Gminnej. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Spadek z drogi podporządkowanej wyjechała kierująca Citroenem, która nie dostosowała się do znaku A-7, nie ustąpiła motocykliście pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia pojazdów.

51-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw, który kierował motocyklem po zderzeniu z Citroenem przewrócił się na jezdnię. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przetransportowała go do szpitala celem wykonania badań. Po badaniach okazało się, że mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń i mógł wrócić do domu.

Citroenem kierowała 50-latka z gminy Zamość. Kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej. Badanie trzeźwości wykazało, że uczestniczący w kolizji kierowcy byli trzeźwi. Z uwagi na powstałe w Citroenie uszkodzenia policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Na miejscu zderzenia funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca i pojazdów, przesłuchali też uczestników i świadków oraz zabezpieczyli ślady. Dalsze postępowanie wyjaśni szczegółowo przebieg i okoliczności kolizji.

Najczęściej do zdarzeń drogowych z powodu nieustąpienia pierwszeństwa dochodzi podczas włączania się do ruchu, zmiany pasa ruchu oraz na skrzyżowaniach. Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany: zachować szczególną ostrożność, wzmóc obserwację (także w lusterkach), ocenić odległość od zbliżających się pojazdów i wybrać dogodny bezpieczny moment na kontynuowanie jazdy. Chwila nieuwagi lub ignorowanie znaków drogowych może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony