Spożywali alkohol w miejscu oznaczonym na KMZB
Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej każdy może zgłosić policjantom problem związany z lokalnym bezpieczeństwem. Mundurowi weryfikują zgłoszenia i dążą do wyeliminowania zagrożeń. Ostatnio potwierdzili zgłoszenie dotyczące ul. Młodzieżowej w Zamościu, gdzie internauci zgłosili spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Trzej mieszkańcy Zamościa ponieśli konsekwencje złamania zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym.
Policjanci zamojskiej komendy na bieżąco weryfikują zgłoszenia umieszczane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tak było również w miniony czwartek, kiedy funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego patrolowali ulicę Młodzieżową. Z sygnałów otrzymanych od osób korzystających z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wynikało, bowiem, że na ulicy Młodzieżowej dochodzi do spożywania alkoholu w miejscach publicznych.
Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Na wskazanej ulicy zauważyli trzy osoby spożywające alkohol. Byli to trzej mieszkańcy Zamościa w wieku 31 i 35 lat.
Za popełnione wykroczenie jeden z nich został ukarany mandatem, a w stosunku do dwóch pozostałych zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie.
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to platforma wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Dzięki Mapie zgłoszenie lokalnego problemu związanego z bezpieczeństwem jest bardzo proste. Wystarczy kilka kliknięć i można zgłosić problem spożywania alkoholu w miejscu publicznym, niewłaściwego parkowania, aktów wandalizmu, niszczenia zieleni, przekraczania prędkości, złej infrastruktury oraz wiele innych.
W celu naniesienia zgłoszenia należy wejść na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po załadowaniu się strony zobaczymy mapę Polski. Musimy tylko kliknąć „plusik” w dolnym rogu i wyświetlony zostanie katalog spraw, które można zgłaszać za pomocą platformy. Można dodać samo zgłoszenie, ale zachęcamy do tego, aby opisać krótko występujący problem. Opis tekstowy może pomóc w rozpoznaniu sprawy. Opcjonalnie można również dołączyć plik w postaci zdjęcia lub krótkiego filmu.
Po naniesieniu zgłoszenia to czas, w którym policjanci weryfikują informacje i jeśli potwierdzą występowanie zagrożenia – zmienią jego status na „potwierdzone”. Wówczas kolor naszego zgłoszenia na mapie zmieni się na czerwony. Od tego momentu policjanci rozpoczną czynności, które będą zmierzały do wyeliminowania zagrożenia. Podjęte działania będą zależeć od konkretnej sytuacji.
Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Bezpieczeństwa.
aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło