Wyprzedzanie na wzniesieniu przyczyną zdarzenia drogowego w gm. Krasnobród
62-latek kierując pojazdem m. Mercedes w Wólce Husińskiej w gm. Krasnobród wyprzedzając na wzniesieniu drogi zderzył się z jadącą z naprzeciwka kierującą BMW. Uderzył również w ciężarówkę typu betoniarka, którą wyprzedzał. Do szpitala trafiła 25-letnia kierująca BMW oraz pasażerka Mercedesa w wielu 85 lat. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniosły poważniejszych obrażeń. Dla 62-latka kolizja zakończyła się mandatem w wysokości 5000 zł. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego podczas wykonywania manewrów na drodze.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów doszło wczoraj, 29 kwietnia w miejscowości Wólka Husińska w gminie Krasnobród. Z ustaleń policjantów z Krasnobrodu i zamojskiego ruchu drogowego wynika, że doprowadził do niego kierujący osobowym Mercedesem, który zdecydował się wyprzedzić pojazd ciężarowy na wzniesieniu.
Jak ustalili policjanci kierujący Mercedesem poruszał się od Krasnobrodu w kierunku miejscowości Długi Kąt. Dojeżdżając do wzniesienia postanowił wyprzedzić jadący przed nim pojazd ciężarowy typu betoniarka. Po rozpoczęciu manewru zauważył, że z naprzeciwka jedzie BMW. Chcąc uniknąć czołowego zderzenia zjechał maksymalnie do prawej strony, co spowodowało, że uderzył w ciężarówkę. Następnie lewą stroną auta uderzył w jadące z naprzeciwka BMW.
Do szpitala załogi karetek pogotowia przetransportowały kierującą BMW 25-letnią mieszkankę gminy Tomaszów Lubelski oraz 85-letnią pasażerkę podróżującą Mercedesem. Na szczęście po szczegółowej diagnostyce uczestniczki kolizji zostały wypisane do domu, nie odniosły bowiem poważniejszych obrażeń.
Pojazdem ciężarowym marki Mercedes kierował 63-letni mieszkaniec gminy Łabunie, natomiast osobowym Mercedesem – 62-letni mieszkaniec gminy Józefów. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący, którzy brali udział w zdarzeniu byli trzeźwi.
Za spowodowanie kolizji drogowej, której przyczyną było wyprzedzanie na wzniesieniu i w miejscu, gdzie obowiązują znaki poziome – linia podwójna ciągła, 62-latek otrzymał mandat w wysokości 5000 złotych i 12 punktów karnych.
Pośpiech, niewłaściwa ocena sytuacji oraz nieprzestrzeganie przepisów mogą mieć tragiczne skutki. Dlatego też kierując pojazdem zawsze postępujmy rozsądnie, a rozpoczynając manewr na drodze - przewidujmy zagrożenia.
podkomisarz Dorota Krukowska – Bubiło