Aktualności

Obchody Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polski w Zamościu

Data publikacji 02.05.2025

Na zamojskim Rynku Wielkim uczczono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele magistratu, instytucji oraz służb mundurowych naszego miasta. Z ramienia zamojskiej komendy w uroczystości wziął udział Komendant Miejski Policji w Zamościu mł. insp. Rafał Skoczylas.

2 maja to wyjątkowy dzień dla Polek i Polaków. Każdego roku świętujemy wówczas Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach - podczas uroczystych i podniosłych wydarzeń, w momentach wzruszeń i radości. 

Zamojskie uroczystości Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej odbyły się dzisiaj na Rynku Wielkim. W uroczystości wziął udział Prezydent Zamościa Pan Rafał Zwolak, przedstawiciele zamojskich służb mundurowych oraz instytucji działających na terenie miasta. Z ramienia zamojskiej komendy w uroczystości wziął udział Komendant Miejski Policji w Zamościu młodszy inspektor Rafał Skoczylas.

uroczystości Dnia Flagi na Rynku Wielkim w Zamościu Podczas hymnu państwowego wojskowy poczet flagowy podniósł flagę państwową na maszt.

uroczystości Dnia Flagi na Rynku Wielkim w Zamościu W obchodach brały również udział poczty sztandarowe zamojskich placówek oświatowych oraz harcerze. Prezydent Miasta zgromadzonej młodzieży przekazał flagi państwowe – symbol patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

uroczystości Dnia Flagi na Rynku Wielkim w Zamościu podkomisarz Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony