Powiatowe eliminacje turnieju BRD

Na terenie zespołu szkół w Grabowcu odbyły się eliminacje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym powiatu zamojskiego. O najlepsze lokaty walczyły 22 drużyny. Celem organizowanego od lat turnieju jest popularyzowanie przepisów oraz zasad bezpiecznego poruszania się na drogach.

Na terenie zespołu szkół w Grabowcu odbyły się eliminacje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym powiatu zamojskiego. O najlepsze lokaty walczyły 22 drużyny. Celem organizowanego od lat turnieju jest  popularyzowanie przepisów oraz zasad bezpiecznego poruszania się na drogach.
Turniejowe potyczki skierowane są do dzieci i młodzieży jako pasażerów, pieszych i rowerzystów a w przyszłości również zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Celem organizowanego od lat konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się na drogach.

Tegoroczne zmagania składały się z kilku konkurencji. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, radzić sobie z torem przeszkód dla rowerzystów jak również posiadać umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tym roku do rozgrywek przystąpiło 22 placówki szkolne. 10 trzyosobowych drużyn reprezentowało szkoły podstawowe a 12 gimnazja z terenu powiatu zamojskiego.

Po zaciętej rywalizacji wśród szkół podstawowych zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2 z Zamościa. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa z Szewni Górnej, a trzecie drużyna reprezentująca szkołę w Kalinowicach.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli zawodnicy z Gimnazjum Nr 5 w Zamościu. Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Miączynie, trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z Gimnazjum w Grabowcu.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe, a wszystkie zespoły – dyplomy. Zespoły z pierwszą lokatą wywalczyły dodatkowo prawo reprezentowania powiatu zamojskiego w wojewódzkim turnieju BRD, który odbędzie się w maju. (jk)