Aktualności

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W tym roku już po raz 12 w Polsce będziemy obchodzić ?Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw?. W trakcie akcji, której patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości, zaplanowanej w dniach od 20 lutego do 25 lutego w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, działających w ramach Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw, w całym kraju odbędą się bezpłatne dyżury specjalistów: prawników, adwokatów, radców prawnych, psychologów, kuratorów, funkcjonariuszy Policji i pracowników socjalnych.

W tym roku już po raz 12 w Polsce będziemy obchodzić „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. W trakcie akcji, której patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości, zaplanowanej w dniach od 20 lutego do 25 lutego w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, działających w ramach Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw, w całym kraju odbędą się bezpłatne dyżury specjalistów: prawników, adwokatów, radców prawnych, psychologów, kuratorów, funkcjonariuszy Policji i pracowników socjalnych.

Idea tygodnia związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw przypadającym na dzień 22 lutego i ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Na terenie województwa lubelskiego w czasie trwania Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw w siedzibie Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, ul. Bernardyńska 5,  w dniach 20-25 lutego 2012 roku, codziennie w godzinach 10.00-18.00 oraz w sobotę w godzinach 10.00-13.00, dyżury pełnić będą specjaliści: przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, specjaliści Ośrodka oraz podmiotów współpracujących w ramach Sieci, udzielając bezpłatnych informacji prawnych oraz pomocy psychologicznej osobom pokrzywdzonym. Ponadto będą mogły one uzyskać pomoc oraz niezbędne informacje także drogą telefoniczną pod numerem: 81 534 38 87.

Zakres informacji udzielanych za pośrednictwem telefonu informacyjnego:
- procedura przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie,
- określenie i wskazanie jednostki Policji lub instytucji właściwej do prowadzenia zgłaszanego zdarzenia,
-wskazanie dokumentów niezbędnych do przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie i prowadzenia sprawy,
- przedbieg procedury Niebieskiej Karty dotyczącej ofiar przemocy domowej,
- poradnictwo, wsparcie i konsultacje psychologiczne dla ofiar przestępstw.

Również w zamojskiej komendzie w dniach 20 - 25 luty zainteresowani będą mogli skorzystać z  porad policyjnych specjalistów. Dyżury takie będą pełnione w godz. 14.30 -22.00.

Więcej informacji o Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz pomocy osobom pokrzywdzonym można znaleźć na stronie: www.agape.lublin.plwww.ms.gov.pl , www.pokrzywdzeni.gov.pl
Powrót na górę strony