Aktualności

Zryw Wolnych Serc

W samo południe uczniowie zamojskich szkół, policjanci, przedstawiciele władz miasta i szkolnictwa spotkali się na terenie gimnazjum nr 2 w Zamościu by wykonać wspólny gest - gest zrywu wolnych serc. Zgromadzeni przez minutę wybijali symbolicznie rytm serca, promując w ten sposób wolność od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Główne przesłanie akcji - odezwę społeczności PaT odczytały Zuzia i Paulina - uczennice zamojskiego zespołu szkół ponadgimnazjalnych nr 5.

 

Promowanie mody na życie wolne od uzależnień to główne przesłanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki - adresowanej do wszystkich inicjatywy realizowanej przez Komendę Główną Policji w ramach programu "Profilaktyka a Ty". Jednym z elementów akcji i symbolem wolności jest jest gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund, jednocześnie przez wszystkich uczestników tej akcji. Ten gest nazywany został zrywem wolnych serc - serc wolnych od przemocy i uzależnień, serc wrażliwych na drugiego człowieka, serc zdrowych i odpowiedzialnych, serc ceniacych własną wolność. Tegoroczna akcja wpisana została w Międzynarodowy Dzień Dziecka.

W Zamościu punktualnie o godzinie 12.00 odezwę społeczności PaT odczytały Zuzia i Paulina- uczennice zamojskiego zespołu szkół ponadgimnazjalnych nr 5. "Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm wolnych serc. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo. Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w sobotnie, czerwcowe południe, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie".

W akcję włączyli się zamojscy policjanci, przedstawiciele władz miasta, szkolnictwa i uczniowie zamojskich szkół, którzy przygotowali plakaty i transparenty z hasłami propagującymi życie wolne od używek i przemocy.

Tak niewiele, a znaczyło tak dużo. (jk)

Powrót na górę strony