Informacja o dostępności

Informacja o dostępności Komendy Miejskiej Policji w Zamościu dla osób z niepełnosprawnościami

Dostępność budynku przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2 w Zamościu

budynek Komendy Miejskiej Policji w Zamościu

Wejście do budynku Komendy Miejskiej Policji w Zamościu znajduje się od strony ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego, aby dotrzeć do budynku należy przejść przez furtkę znajdującą się na wprost wejścia do komendy. Teren jest ogrodzony. Siedziba oznaczona jest tablicą informacyjną na gmachu budynku.

metalowe ogrodzenie z prętów oraz furtka prowadzące do budynku Komendy Miejskiej Policji w Zamościu , w tle budynek komendy z wejściem głównym przed którym są schody

Do Komendy Miejskiej Policji w Zamościu można dojechać komunikacją publiczną.

Najbliższy przystanek autobusowy to: przystanek Wyszyńskiego 124, 125 (Policja), który znajduje się tuż przed furtką do Komendy.

Przy budynku nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych. Najbliższy parking znajduje się przy ulicy Generała Orlicz - Dreszera. Na parkingu zapewniono miejsce parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami.

 

plac przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, prowadzące do wejścia budynku schody oraz podjazd dla wózków

Do ogólnodostępnej części budynku można dostać się po ośmiu stopniach wyposażonych w poręcze lub za pomocą podjazdu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim znajdującym się po lewej stronie od wejścia. Drzwi do budynku są przesuwne wyposażone w czujnik ruchu i otwarte są całodobowo.

W ogólnodostępnym holu, na wprost wejścia znajduje się punkt informacyjny i podawczy dla interesantów. Punkt ten jest dostosowany do obsługi osób z niepełnosprawnością, poruszających się na wózku inwalidzkim. Po prawej stronie punktu podawczego znajduje się łazienka, przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W holu znajduje się również pokój interesantów.

hol w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu z punktem recepcyjnym

Po prawej stronie od wejścia do budynku znajduje się stanowisko kierowania Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

hol w Komendzie Miejskiej Polciji w Zamościu, okno za którym znajduje się stanowisko dowodzenia

Do dalszych części obiektu prowadzą schody oraz winda, którą można wjechać na każde piętro budynku i osoba poruszająca się na wózku może dostać się do każdego pomieszczenia na każdej kondygnacji.

WAŻNE

Interesanci nie poruszają się samodzielnie po Komendzie. Interesanci poruszają się po terenie Komendy Miejskiej Policji w Zamościu w towarzystwie policjanta lub pracownika jednostki. Przejście z ogólnodostępnego holu do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami z kontrolą dostępu, które są otwierane za pomocą osobowych kart dostępowych.

Interesanci mogą być obsłużeni w pokoju interesantów w ogólnodostępnym holu. Pokój ten znajduje się bezpośrednio za punktem informacyjnym.

 

Powrót na górę strony